Wat maakt Progress zo leuk?

Wat maakt Progress zo leuk?

In een eerdere blog schreven we al over de mooie dynamiek in ons team. Wat opvalt is dat er best een aantal mensen zijn die al een behoorlijke tijd bij ons werken. Wat zorgt ervoor dat ze zo lang bij Progress blijven hangen? Anne, Herman en Tjibbe Chris delen ons geheim.

Schouders eronder

Herman de Groot, een van onze softwareontwikkelaars, is de echte nestor van het gezelschap, hij kwam in 1997 bij ons in dienst. Of eigenlijk bij de Rijksuniversiteit Groningen, waar onze geschiedenis zijn oorsprong vindt. Herman: ‘Wat ik gewoon heel erg fijn vind, is dat we in ons team altijd op elkaar kunnen rekenen. Zeker als er dingen anders gaan dan normaal, als zich een storing voordoet of er gebeurt iets geks, dan kan ik altijd een beroep op mijn collega’s doen. Als we elkaar kunnen helpen doen we dat, niemand voelt zich ergens te goed voor. En lukt het niet om de storing voor het einde van de werkdag op te lossen, dan gaan we gewoon door. We zetten met z’n allen de schouders eronder om de klant te helpen, dat verbindt ons.’

Structuur

Anne van der Ploeg kwam in 2004 bij het ontwikkelteam van Progress: ‘Door de jaren heen zijn we wel wat gestructureerder gaan werken. Zaken als risicoanalyse, directiebeoordeling en incidentenopvolging zijn vandaag de dag onderdeel van onze werkwijze, dat vertelde Jan al in een eerdere blog. In de beginjaren waren we echt een club vrijgevochten cowboys. Dat kon toen ook als softwareontwikkelaars. Inmiddels verwachten klanten een wat andere werkwijze en dat past ook bij de groei die we als onderneming doormaken. Gelukkig heeft de sfeer daar nooit onder te lijden gehad.’

Fikse puzzel

Tjibbe Chris is – in dienstjaren – de junior van het gezelschap. Hij vond ‘pas’ in 2012 zijn weg naar ons ontwikkelaarsteam. Tjibbe Chris: ‘Wat ons werk bij Progress ook heel leuk maakt, is dat het technisch uitdagend is. Dan heb ik het niet alleen over de ontwikkeltechniek, maar ook over de complexiteit van het domein. We werken voor een heel aantal instellingen, die allemaal hun eigen specifieke wensen hebben. Om dat samen te voegen tot één product waar iedereen tevreden mee is, dat is een fikse puzzel. Technisch gezien zijn we goed bij de tijd, dat houdt het ook interessant. We zijn niet blijven steken in de technologie van ooit, maar gaan mee met de tijd en innoveren voortdurend. Daardoor blijft het spannend.’

Hart en ziel

Anne: Wat voor mij het allerbelangrijkste is, is de cultuur in ons team. We hebben plezier, maar zijn ook niet bang om elkaar de maat te nemen als dat nodig is. En wat ik fijn vind, is dat er altijd naar je geluisterd wordt. Dat wil niet zeggen dat wat jij wil ook altijd gebeurt, maar je wordt wel serieus genomen.’

'En dat terwijl we allemaal stronteigenwijs zijn', vult Tjibbe Chris aan. 'Soms is dat heel vervelend, dan moet je je mening echt verdedigen. Maar we begrijpen het ook van de ander, want we zijn daarin heel vergelijkbaar. Wat onze mening ook is, en hoe eigenwijs we ook zijn, iedereen zit er met hart en ziel in, dat maakt het heel bijzonder.'

Platte organisatie

‘Een plattere organisatie dan die van ons kun je niet bedenken’, vult Herman aan. ‘Korte lijntjes, dat kenmerkt ons. Waar ik zelf ook heel blij van word, is de langdurige relatie met onze klanten. Er zijn klanten waar ik al sinds 1997 contact mee heb. Dat maakt ons werk zo anders dan wanneer je op detacheringsbasis werkt. Dan maak je iets en ga je weer door naar de volgende klus. Wij gaan voor de lange termijn. Als wij iets maken en het is rommel, dan krijg je dat weer terug op je eigen bordje.’

Een zelfsturend team

Anne: ‘Vanaf dag één zijn we al een echt zelfsturend team. Er is totaal geen sprake van onderlinge concurrentie. Ik weet van vakgenoten dat dat ook anders kan: dat iedereen bezig is z’n eigen hachje te verdedigen. Daar doen wij niet aan. We werken samen aan hetzelfde product, en dat moet gewoon goed zijn. Nee, ik heb in al die jaren nog geen moment een reden gevoeld om op te stappen.’

Meer weten?

Wil je ook graag met ons aan de slag of mogen we in 10 minuten ons systeem aan je uitleggen? Bel of mail ons: 050 - 205 35 30 | info@progressonderwijs.nl.


;